Telegram канал - Вступ до ВІТІ 2024            Відкрий світ можливостей: Військовий інститут запрошує на онлайн-екскурсії            До уваги абітурієнтів: як отримати додаткові бали при вступі до ВІТІ у 2024 році           

Науковий центр зв’язку та інформатизації


Науковий центр зв’язку та інформатизації (далі – НЦЗІ) Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут створений відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2007 року № 666.


Начальник наукового центру зв'язку та інформатизації

полковник МАСЕСОВ Микола Олександрович

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник


НЦЗІ ВІТІ призначений для безпосереднього здійснення всіх видів і форм наукової та науково-технічної діяльності з проблем воєнної науки на замовлення (за договорами, оперативними завданнями) органів державної виконавчої влади, структурних підрозділів центрального апарату Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗС України і видів ЗС України, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.

Основна мета діяльності НЦЗІ ВІТІ – забезпечення реалізації державної політики у сфері науки, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності в системі Міністерства оборони України.

Основним напрямом діяльності НЦЗІ ВІТІ є виконання НДДКР, відпрацювання оперативних завдань, наукове супроводження та впровадження результатів дослідно-конструкторських робіт.


НЦЗІ ВІТІ відповідно до директиви Міністра оборони України від 30.08.2007 № 7 визначений головною науковою установою в галузі дослідження проблем розвитку зв’язку та автоматизації управління військами, наукового супроводження розробок техніки зв’язку та автоматизації управління військами.

НЦЗІ ВІТІ визначений базовою організацією із військової стандартизації за напрямком “Стандартизація у сфері військового зв’язку, автоматизованих систем управління та захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах військового призначення та кібернетичного захисту” відповідно до Наказу начальника Генерального штабу ЗС України від 11.08.2015 № 312.

НЦЗІ ВІТІ визначений Головною установою з питань технічного (науково-технічного) супроводження розробок за напрямами: зв’язок, захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах, кібернетична безпека у відповідності до наказу Міністра оборони України від 14.07.2015 року №339 “Про проведення експерименту з впровадження автоматизації процесів обліку та планування обігу медичного майна на медичних складах Міністерства оборони України”.

НЦЗІ ВІТІ за своєю штатною структурою має керівний склад, науково-дослідні управління (основні підрозділи), які включають науково-дослідні відділи та науково-дослідні лабораторії.

Науково-дослідні лабораторії НЦЗІ є функціональними підрозділами забезпечення наукових досліджень.

На теперішній час Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут у складі з науково-дослідною лабораторією (спеціальних досліджень) НЦЗІ є єдиною установою Збройних Сил України, який має Ліцензію на впровадження господарської діяльності з надання послуг у галузі криптографічного захисту інформації (крім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, в частині: оцінювання захищеності інформації усіх видів, у тому числі інформації, що становить державну таємницю; виявлення закладних пристроїв.

Науково-дослідна лабораторія (метрологічного забезпечення) науково-дослідного відділу (технічного забезпечення засобів зв’язку та автоматизації) науково-дослідного управління (розвитку військ зв’язку) Наукового центру зв’язку та інформатизації є єдиною в Збройних Силах України науково-дослідною лабораторією метрологічного забезпечення, що проводить метрологічні роботи в сфері оборони, та займається науковою діяльністю в галузі зв’язку та інформаційних систем.

© Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації, 2009-2024.

Питання щодо вступу надсилайте на: [email protected] або [email protected]

^ Наверх